TŘI VRCHY

O FILMU

 
 

NA POMEZÍ ČECH A MORAVY

Mezi Javořicí, Čeřínkem a Křemešníkem zní píseň vrchoviny. Vypráví o lidech a krajině, v níž našli svůj domov. O řemesle a soběstačnosti, o zemědělství, o pospolitosti a tradici.
O zemi i o nebi.

Filmem TŘI VRCHY chceme zachytit onu důvěrně známou a jedinečnou atmosféru Českomoravské vysočiny, ukázat její typické rysy a představit pohledy a postoje lidí, kteří zde pracují a žijí.

Tímto snímkem uzavíráme trilogii filmů z prostředí vrchů a hor nacházejících se na jihu České republiky - první film ČESKÁ KANADA VYPRAVUJE (2020) doprovodil svým hlasem Ondřej Vetchý, jeho volné pokračování JEDNA ZEMĚ, JEDEN DOMOV (2022) pak Veronika Khek Kubařová. Ve třetí části se oba herci potkají, aby v symbolické rovině završili vyprávění o vztahu člověka s touto krajinou.

Délka filmu: 45 minut

Ve filmu promlouvá Matěj Kolář o Čeřínku a Čertově Hrádku, Marta Uhlířová a Jiří Chadim o životě v Novém Rychnově, restaurátor Jaroslav Benda o obnově vzácných artefaktů této části Vysočiny, Tereza Hašková o vytváření originálních prvků v krajině a umocňování atmosféry výjimečných míst, Vratislav Moudr o dravcích, Jan a Petra Rabellovi o výjimečnosti sklárny Janštejn, Vladimír Tomšík o fenoménu Horní Dubenky, Jaroslava Čevelíková o poezii Popelína a Alfred Habermann o kovářském umění a blízkém vztahu s Javořicí.

Filmovými partnery na straně měst a obcí jsou:
Horní Dubenky, Nový Rychnov, Popelín, Častrov, Horní Cerekev a Třešť

Sponzoři:
Bohemia Cargo s.r.o., Status stavební a.s., Půjčovna na jihu s.r.o., Elzy s.r.o., Čajovna U Zámku J. Hradec, Bistro Karot J. Hradec, JH Solar s.r.o., Preda CZ s.r.o. Pelhřimov, Zemědělské družstvo Popelín, Zepa Žirovnice, Šiman Bohdalín s.r.o., Hudební nástroje Art Music J. Hradec, Lyžařský areál Čeřínek, Sunpower s.r.o.